Icon
Loppuvuoden supertarjous uusille jäsenille Blogi

Loppuvuoden supertarjous uusille jäsenille

15.11.2018

IAB tarjoaa uusille jäsenille tammi-maaliskuun jäsenyyden superedulliseen 300 euron hintaan. Tarjouksen voi lunastaa 31.12.2018 saakka yritykset, jotka eivät ole olleet IAB:n jäseniä kolmen edellisen vuoden aikana. Lue lisää IAB- jäsenyydestä ja jäseneduista täältä.

blogidigimarkkinointiiabfinlandpodcastsisältömarkkinointidatateknologiaSosiaalinen mediajäsenetjäsenesittelyIAB Finlandmarko siltalaIABloginatiivimainontaDingle

20.03.2026

Jäsenesittelyssä: LM Someco

Tässä blogisarjassa tutustumme IAB Finlandin uusiin jäseniin hieman paremmin: nyt esittelyvuorossa on LM Someco ja Kati Vairinen.

lue lisää

13.02.2026

Heta Pellinen vahvistamaan IAB Finlandin näkyvyyttä ja vaikuttavuutta

IAB Finland on nimittänyt Heta Pellisen organisaation markkinoinnin asiantuntijaksi. Tehtävässään Pellinen vastaa IAB Finlandin vaikuttavuuden kasvattamisesta kaikissa IAB:n kanavissa. Hän vastaa myös siitä, että ajankohtainen tieto, työryhmien työ ja tapahtumat tavoittavat oikeat yleisöt oikeaan aikaan.

lue lisää

13.02.2026

ChatGPT testaa mainontaa – mitä tämä tarkoittaa mainonnan ekosysteemille?

OpenAI on aloittanut mainosten testaamisen ChatGPT:ssä Yhdysvalloissa. Aiheesta keskusteltiin myös Ylen Jälkidigi-ohjelmassa, jossa IAB Finlandin toiminnanjohtaja oli panelistina.

lue lisää

29.01.2026

IAB Finlandin ohjelmallisen mainonnan työryhmä tähtää markkinaosuuden kasvuun vuonna 2026

IAB Finlandin ohjelmallisen mainonnan työryhmän tammikuun kokouksessa asetettiin työryhmän tavoitteet ja painopisteet vuodelle 2026. Kokouksessa työryhmän puheenjohtajiksi valittiin Adformin Account Director Juuli Pelkonen ja Vendin Programmatic & Yield Manager Dorentina Abazi.

lue lisää