IAB Jäsenesittely: ePrice ja Jaakko Sipola
Tässä blogisarjassa tutustumme IAB:n uusiin jäseniin hieman paremmin! Nyt on vuorossa ePrice ja Jaakko Sipola
|
|
|
Jaakko Sipola, Toimitusjohtaja |
Kerro hieman ePricestä sekä myös itsestäsi?
ePricen julkaisemat palvelut Huuto.net ja Hintaseuranta.fi ovat auttaneet suomalaisia tekemään edullisia ostoksia ja myymään tarpeetonta tavaraa jo 25 vuoden ajan. ePrice oy on vastannut tuotteista ja kehittänyt palveluja nyt viiden vuoden ajan ja tulevaisuudessa tulemme satsaamaan palvelujemme päivittämiseen entistä enemmän. Toimimme tiiviillä porukalla Tampereella ja Helsingissä ja palvelujen myynti, markkinointi ja tekninen kehitys tehdään pääosin omin voimin.
Itse aloitin ePrice Oy:n toimitusjohtajana syyskuussa 2024. Olen toiminut teilun viiden vuoden ajan liiketoimintavastuussa vertailu- ja kilpailutuspalvelujen parissa ja tartun innolla haasteeseen kehittää näitä tunnettuja brändejä ja palveluja entistä toimivammiksi niin käyttäjäkokemuksen, mainosratkaisujen kuin liiketoimintamallin osalta.
Mitä odotuksia teillä on IAB-yhteistyöltä?
Haluamme pysyä mukana kehityksessä jota verkkoliiketoiminnassa ja verkon mainos- ja markkinointiratkaisuissa tapahtuu. Myös verkostoituminen ja vertaisoppiminen muilta toimijoilta on tärkeää ja aiomme osallistua aktiivisesti IAB:n toimintaan ja tapahtumiin.
Entä mitä ePrice aikoo tuoda IAB-yhteisöön?
Meillä on pitkä kokemus verkkopalvelujen kehittämisestä ja markkinoinnista ja liiketoimintamalleista. Haluamme osallistua yhteisön jäsenenä keskusteluun ja alan kehittämiseen aktiivisesti.
Meillä on jo nyt kumppaneita jotka ovat mukana IAB:n toiminnassa ja uskon että myös uusia kumppanuuksia yhteisiin haasteisiin on tästä ryhmästä löydettävissä.
Haluatko antaa loppuun parhaat vinkkisi palautumiseen intensiivisen työviikon jälkeen?
Näin talvisaikaan työviikon jälkeen omaan kuntotasoon mitoitettu hiihtolenkki, sauna ja pari saunaolutta pyyhkivät raskaammankin työviikon stressin mukavasti.
02.04.2026
Jäsenesittelyssä: Tuudo
Tässä blogisarjassa tutustumme IAB Finlandin uusiin jäseniin hieman paremmin: nyt esittelyvuorossa on Tuudo ja Pasi Maronen.
lue lisää20.03.2026
Jäsenesittelyssä: LM Someco
Tässä blogisarjassa tutustumme IAB Finlandin uusiin jäseniin hieman paremmin: nyt esittelyvuorossa on LM Someco ja Kati Vairinen.
lue lisää13.02.2026
Heta Pellinen vahvistamaan IAB Finlandin näkyvyyttä ja vaikuttavuutta
IAB Finland on nimittänyt Heta Pellisen organisaation markkinoinnin asiantuntijaksi. Tehtävässään Pellinen vastaa IAB Finlandin vaikuttavuuden kasvattamisesta kaikissa IAB:n kanavissa. Hän vastaa myös siitä, että ajankohtainen tieto, työryhmien työ ja tapahtumat tavoittavat oikeat yleisöt oikeaan aikaan.
lue lisää13.02.2026
ChatGPT testaa mainontaa – mitä tämä tarkoittaa mainonnan ekosysteemille?
OpenAI on aloittanut mainosten testaamisen ChatGPT:ssä Yhdysvalloissa. Aiheesta keskusteltiin myös Ylen Jälkidigi-ohjelmassa, jossa IAB Finlandin toiminnanjohtaja oli panelistina.
lue lisää
