Icon
IAB käynnistää Digiluovuus-työryhmän IABlogi

IAB käynnistää Digiluovuus-työryhmän

14.11.2018

2020-luvun markkinointi ja vaikuttaminen vaativat entistä enemmän osaamista tunteista ja empatiasta, merkityksellisen sisällöntuotannon osaamista ja kyvykkyyttä ymmärtää ihmisten käyttäytymistä. Data kohtaa luovuuden yhä integroidummin ja luo Suomeen uutta kasvua. Haluamme olla tämän kehityksen kiihdyttäjiä ja muutoksentekijöitä.

Digiluovuus-työryhmä perustetaan ennen IAB:n vuosikokousta ke 21.11.2018 klo 13.00-14.00 (Lapinlahdenkatu 1 B, Helsinki). Tilaisuus on avoin kaikille IAB:n jäsenille ja jäsenyydestä kiinnostuneille.

Työryhmää perustamassa ovat IAB:n jäsenistä ainakin SEK, Isobar, Nordic Morning ja Nitro. Tavoitteena vuodelle 2019 on järjestää aiheeseen liittyvä seminaari, mahdollisesti pienempi aamiaistilaisuus sekä laatia teemaan liittyvä opas IAB:n huippusuosittuun julkaisusarjaan.

Tilaisuuden alustaa ja fasilitoi SEKin strategiajohtaja ja IAB:n hallituksen jäsen Tommi Pelkonen.

Tervetuloa!

09.11.2023

Loppuvuoden must-know: Tulos Helsingin digimarkkinoinnin webinaarit

Digimarkkinointi nyt: trendit ja kuumimmat puheenaiheet – Tulos Helsingin webinaarisarja tarjoaa kattavan läpileikkauksen loppuvuoden ajankohtaisimmista digimarkkinoinnin aiheista. Valitse itseäsi kiinnostavin tai ilmoittaudu kaikkiin!

lue lisää

02.11.2023

Tule mukaan menestykseen – MIXX Awards hakee yhteistyökumppaneita ensi kevään tapahtumaan!

IAB MIXX Awards on värikäs ja iloinen tapahtuma, joka kokoaa yhteen digimarkkinoinnin innovaatiot ja edelläkävijät juhlimaan alansa huippusaavutuksia. Keväällä 2023 ensimmäistä kertaa järjestetty tapahtuma keräsi huiman suosion ja sai osakseen paljon kiitoksia niin osallistujilta kuin järjestäjiltäkin. Tämän myötä on päätetty järjestää tapahtuma myös ensi keväänä.

lue lisää

31.10.2023

Digimarkkinoinnin huipulla: Haastattelussa IAB:n sertifikaattikoulutuksen käyneet ammattilaiset

Tervetuloa seuraamaan blogisarjaamme, jossa kurkistamme IAB Finlandin sertifikaattikoulutuksen kulisseihin ja pääsemme kuulemaan, kuinka koulutus on vaikuttanut markkinoinnin ja myynnin ammattilaisten urapolkuun ja osaamiseen. IAB Finlandin digimarkkinoinnin koulutus tarjoaa ajankohtaista ja käytännönläheistä tietoa digitaalisesta markkinoinnista. IAB on sertifioinut satoja markkinoinnin ja mainonnan asiantuntijoita vuosien kokemuksella. Sarjamme toisessa osassa tapaamme Sanna Uusivirran, joka työskentelee HILLA GROUPILLA markkinointipäällikkönä ja hän on suorittanut IAB:n Digimarkkinoijan ja -myyjän sertifikaattikoulutuksen.

lue lisää

24.10.2023

Digimarkkinoinnin huipulla: Haastattelussa IAB:n sertifikaattikoulutuksen käyneet ammattilaiset

Tervetuloa seuraamaan blogisarjaamme, jossa kurkistamme IAB Finlandin sertifikaattikoulutuksen kulisseihin ja pääsemme kuulemaan, kuinka koulutus on vaikuttanut markkinoinnin ja myynnin ammattilaisten urapolkuun ja osaamiseen. IAB Finlandin digimarkkinoinnin koulutus tarjoaa ajankohtaista ja käytännönläheistä tietoa digitaalisesta markkinoinnista. IAB on sertifioinut satoja markkinoinnin ja mainonnan asiantuntijoita vuosien kokemuksella. Sarjamme ensimmäisessä osassa tapaamme Titta Toivasen, joka työskentelee HILLA GROUPILLA Kainuun ja Koillismaan myyntiryhmän vetäjänä ja hän on suorittanut IAB:n Digimarkkinoijan ja -myyjän sertifikaattikoulutuksen.

lue lisää